Życzenia świąteczne

UWAGA! Wykryto podrabiane nawozy na Zamojszczyźnie

Telewizja Polska podała informację o sprzedaży podrabianych nawozów. Opakowanie i oznaczenia nie wzbudzały podejrzeń. Jedynie cena była niższa. Jednak same nawozy nie trzymały parametrów - niekiedy były one zaniżone o połowę. Więcej informacji na stronie TVP3

Jednoczenie zapewniamy, że nasze towary są najwyższej jakości. W sprzedaży posiadamy produkty Grupy Azoty oraz nawozy z importu. Gwarantujemy sprawdzoną jakość oferowanych przez nas produktów. Zaopatrujemy się u sprawdzonych źródeł i wszystkie produkty posiadają odpowiednie certyfikaty.

Nasiona kukurydzy na kiszonkę - Maïsadour DYNAMITE

Produkt firmy Maïsadour Semences DYNAMITE Z 250/K 250 charakteryzuje się dużym plonem zielonej masy i wigorem początkowym. Z zasianego ziarna można usyskać wysoką i bują roślinę, a gruba kolba może posiadać aż do 18 rzędów - w każdym rzędzie znajduje się 32-36 ziaren kukurydzy.

Odmiana DYNAMITE jest polecana do uprawy w całej Polsce, na glebach od klasy I do V. Przedłużona zieloność pozwala nam wydłużyć czas zbioru. Zebrane plony charakteryzują się dużą zawartością skrobi, co daje nam wysokoenergetyczną kiszonkę.

Kukurydza bardzo dobrze korzysta z nawozów naturalnych, takich jak: obornik, gnojówka czy gnojowica. Stosując nawożenie organiczne, warto się zastanowić nad uzupełnieniem składników za pomocą nawozów kompleksowych o stosunku fosforu do potasu 1:1,5 - POLIFOSKA 6, POLIFOSKA M-MAKS.

Nie stosując nawożenia organicznego, jesteśmy narażenia na 3-krotnie większe pobieranie potasu niż fosforu przez kukurydzę - zalecamy stosowanie nawozów kompleksowych o stosunku P:K/1:3 - POLIFOSKĘ 4 (P:K/1:2,7), POLIFOSKĘ 5 (P:K/1:2) lub POLIFOSKĘ PETROPLON (P:K/1:3).

Chętnych do zakupu nasion kukurydzy Maïsadour DYNAMITE, zapraszamy do kontaktu - tel. 602 151 057, 23 671 61 56.

http://www.maisadour-semences.fr/pdf-varietes/pl-grain-maize-1412078620.pdf

https://nawozy.eu/nawozy/wieloskladnikowe

 

Chcesz poznać naszą ofertę. Zadzwoń +48 602 151 057

 

kukurydza kiszonka

Do sprzedania kruszywo - 40 zł brutto za tonę

Budując nowy zsyp na ziarno, po rozbiórce magazynów i części zabudowań staliśmy się "producentem" kruszywa. Już wkrótce dojedzie do nas kruszarka i pozostałości cegieł, betonu zostaną rozdrobnione na drobniejsze frakcje.

Zainteresowanych zakupem i szczegółami zapraszamy do kontaktu ze Zbigniewem Zbrzeznym - tel. +48 602 151 057, mail: zbynioagro@o2.pl

 

kruszywo gruz

W dniach 5-6 czerwca odpoczywamy

Po święcie Bożego Ciała, w dniach 5-6 czerwca, firma Agro-Trans będzie zamknięta. Dni wolne umożliwią naszym pracownikom regenerację i przygotowanie się do intensywnego okresu skupu zboża podczas żniw.  

 

agro trans Boże Ciało

Modernizacja - budowa zsypu na zboże

Właśnie trwają prace przy budowie nowego zsypu na zboże. Nowy zsyp ma być znacznie wydajniejszy od dotychczasowego - pozwoli nam to na szybszą obsługę przy skupie zboża.

View the embedded image gallery online at:
http://agro-trans.eu/aktualnosci.html#sigFreeIda9cb36f0d1

Dokarmianie rzepaku

Okres wegetacji rzepaku już postępuje. Jeżeli ktoś nie zdążył z wczesnowiosennym wysianiem doglebowym nawozów azotowych lub stwierdzi, że plantacja jest niedożywiona, a rośliny utraciły większość jesiennej rozety liściowej przy mocno uszkodzonym systemie korzeniowym, może warto zastanowić się na dokarmianiem dolistnym.

Nawożenie dolistne to szybki, efektywny i łatwo przyswajalny sposób na uzupełnienie składników pokarmowych - zarówno makro, jak i mikroelementów. Stosując płynne nawozy wieloskładnikowe pokryjemy w całości zapotrzebowanie w mikroelementy (bor, mangan, itp.), natomiast dokarmianie dolistne jest uzupełnieniem rośliny w makroelementy, takie jak potas i azot.

Do nawożenia dolistnego rzepaku, proponujemy wysokoazotowy nawóz dolistny FoliQ ® 36 Azotowy, szczególnie polecany w intensywnych uprawach. Przyspiesza regenerację ozimin uszkodzonych w okresie zimy, zapewniając szybszy przyrost, kiedy system korzeniowy jest jeszcze niedostatecznie rozwinięty.

Jak i kiedy stosować nawozy dolistne? Zapraszamy do zapoznania się z ulotką firmy FoliQ - zobacz.

 

pole zielone

Wesołego Alleluja!

Spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary i radosnego, wiosennego nastroju oraz samych serdecznych spotkań w gronie przyjaciół i rodziny - życzy Agro-Trans. 

 

wielkanoc agro trans

Certyfikat REDcert

W dniu 25 marca 2015 r. firma Agro-Trans Zbigiew Zbrzezny otrzymała certyfikat REDcert wydany przez DEKRA Certification i tym samym stała się ogniwem w łańcuchu przedsiębiorstw wytwarzających i przetwarzających biomasę. 

Wydany certyfikat EU-REDcert-550-90150087 dla Agro-Trans, potwierdza spełnienie kryteriów zrównoważonego rozwoju w przedsiębiorstwie - racjonalnego podejścia do wykorzystania źródeł energii odnawialnej (produkcja biomasy i biopaliw).

    Pobierz Certyfikat REDcert

    Pobierz Świadectwo kontroli REDcert

 agro trans certyfikat REDcart dekra

„Azot powinien czekać na rzepak, a nie rzepak na azot”

Nawożenie rzepaku azotem należy wykonać w dwóch lub trzech terminach, w dawkach zależnych od warunków wilgotnościowych gleby. Stosując mniejsze dawki azotu, nawożenie odbywa się w dwóch krokach w proporcjach 60-70% do 30-40%. Jeżeli chcemy nawieźć większe ilości azotu, cały proces  rozdzielamy na trzy etapy w proporcjach 60, 30 i 10%.

W pierwszym terminie można stosować nawozy azotowe (Kędzierzyńska Saletra Amonowa, Saletra Amonowa 32 Makro, PULAN® , Salmag z Borem®,  Saletrzak 27 Standard ) oraz azotowo-siarkowe ( Saletrosan®26  Makro, Polifoska® 21, Salmag z Siarką®,  Siarczan Amonu AS21 ). Część z tych nawozów ( Saletra Amonowa 32  Makro,  Salmag® , Salmag z Borem®,  Saletrzak 27 Standard , Polifoska®21) zawiera także magnez.

Więcej informacji: https://nawozy.eu/wiedza/poradnik-nawozenia/nawozenie-rzepaku-ozimego.html

 

rzepak skup zboza

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZĄ FIRMĘ

SKUP ZBOŻA

SKUP ZBOŻA

Prowadzimy całoroczny skup zbóż i rzepaku. Zainwestowaliśmy w nowoczesne zaplecze magazynowe, silosy i park maszynowy

NAWOZY I PASZE

NAWOZY I PASZE

Nawozy i pasze znanych producentów w atrakcyjnych cenach. Za zakupy można zapłacić gotówką lub zbożem.

LABORATORIUM

LABORATORIUM

Pomiary w naszym laboratorium pozwalają na obiektywną wycenę zboża. Dzięki temu proponujemy rolnikom uczciwe ceny, a dla kontrahentów jesteśmy wiarygodnym partnerem.

SILOSY I MAGAZYNY

SILOSY I MAGAZYNY

Dysponujemy nowoczesnymi silosami o dużej pojemności. Zainwestowaliśmy także w profesjonalną czyszczalnię i suszarnię ziarna.

TRANSPORT

TRANSPORT

Możemy odebrać zboże od Klienta i dowieźć je na miejsce skupu. Możemy także dostarczyć nawozy czy pasze na wskazane miejsce.

KOMPONENTY PASZOWE

KOMPONENTY PASZOWE

Kładziemy coraz większy nacisk na sprzedaż komponentów do samodzielnej produkcji pasz.

 Agro-Trans Zbigniew Zbrzezny | skup zboża, sprzedaż nawozów, transport
DO GÓRY