Dokarmianie rzepaku

Okres wegetacji rzepaku już postępuje. Jeżeli ktoś nie zdążył z wczesnowiosennym wysianiem doglebowym nawozów azotowych lub stwierdzi, że plantacja jest niedożywiona, a rośliny utraciły większość jesiennej rozety liściowej przy mocno uszkodzonym systemie korzeniowym, może warto zastanowić się na dokarmianiem dolistnym.

Nawożenie dolistne to szybki, efektywny i łatwo przyswajalny sposób na uzupełnienie składników pokarmowych - zarówno makro, jak i mikroelementów. Stosując płynne nawozy wieloskładnikowe pokryjemy w całości zapotrzebowanie w mikroelementy (bor, mangan, itp.), natomiast dokarmianie dolistne jest uzupełnieniem rośliny w makroelementy, takie jak potas i azot.

Do nawożenia dolistnego rzepaku, proponujemy wysokoazotowy nawóz dolistny FoliQ ® 36 Azotowy, szczególnie polecany w intensywnych uprawach. Przyspiesza regenerację ozimin uszkodzonych w okresie zimy, zapewniając szybszy przyrost, kiedy system korzeniowy jest jeszcze niedostatecznie rozwinięty.

Jak i kiedy stosować nawozy dolistne? Zapraszamy do zapoznania się z ulotką firmy FoliQ - zobacz.

 

pole zielone

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZĄ FIRMĘ

SKUP ZBOŻA

SKUP ZBOŻA

Prowadzimy całoroczny skup zbóż i rzepaku. Zainwestowaliśmy w nowoczesne zaplecze magazynowe, silosy i park maszynowy

NAWOZY I PASZE

NAWOZY I PASZE

Nawozy i pasze znanych producentów w atrakcyjnych cenach. Za zakupy można zapłacić gotówką lub zbożem.

LABORATORIUM

LABORATORIUM

Pomiary w naszym laboratorium pozwalają na obiektywną wycenę zboża. Dzięki temu proponujemy rolnikom uczciwe ceny, a dla kontrahentów jesteśmy wiarygodnym partnerem.

SILOSY I MAGAZYNY

SILOSY I MAGAZYNY

Dysponujemy nowoczesnymi silosami o dużej pojemności. Zainwestowaliśmy także w profesjonalną czyszczalnię i suszarnię ziarna.

TRANSPORT

TRANSPORT

Możemy odebrać zboże od Klienta i dowieźć je na miejsce skupu. Możemy także dostarczyć nawozy czy pasze na wskazane miejsce.

KOMPONENTY PASZOWE

KOMPONENTY PASZOWE

Kładziemy coraz większy nacisk na sprzedaż komponentów do samodzielnej produkcji pasz.

 Agro-Trans Zbigniew Zbrzezny | skup zboża, sprzedaż nawozów, transport
DO GÓRY